Licensed to Network Timing - Contractor License

HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:18 PM

2010 Conference Carolinas Championships - 4/16/2010 to 4/17/2010

Lees-McRae College

Arthur-Laurentsen-Sanders T&F Complex

Results

Event 1 Women 10000 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Zeferjahn, Tanya SR Queens (N.C. 35:30.52 10 2 Rankin, Courtney SR Limestone 41:34.36 8 3 Gadea, Alex FR Limestone 47:51.24 6 4 Keller, Jamie Lee FR Belmont Abbe 51:10.60 4 5 Maye, Rebecca SO St. Andrews 51:35.56 2 6 Lucas, Nikolette FR Mount Olive 52:19.93 1

-- Nedlo, Meagan SR Queens (N.C. DQ

Event 2 Men 10000 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Crouch, Michael JR Queens (N.C. 31:06.45 10 2 Mebrahtu, Futsum SR Queens (N.C. 31:59.34 8 3 Simpkins, Craig SO Lees-McRae 33:28.52 6 4 Kirwa, Justus SO Limestone 34:25.83 4 5 Trimble, Nate SR Lees-McRae 34:40.62 2 6 James, Will SO St. Andrews 35:20.71 1

7 Wilson, Tommy JR St. Andrews 36:18.12 8 Mercier, Mike FR Limestone 36:52.75 9 Lecker, Jon JR St. Andrews 37:43.06

10 Holaday, Marc SO Mount Olive 38:01.39 11 Yates, Brian FR Queens (N.C. 39:55.37 12 Laheta, Michael FR Belmont Abbe 40:17.14 13 Valentino, Tres JR Limestone 40:29.86 14 Chadwick, Dorian FR Mount Olive 41:24.26 -- Ryan, Kevin SO Mount Olive DNF -- Groblewski, Adam Erskine X32:57.00

Event 3 Women High Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Wilson, Stephanie FR Limestone 5-00.00 10 2 Tyler, Erin SR Lees-McRae 4-10.00 8 3 Hamlin, Shakaria JR Queens (N.C. 4-08.00 6 4 Smith, Marissa FR Limestone J4-08.00 4 5 Coleman, Domonica FR Mount Olive 4-06.00 2 6 Sawyer, Ashley FR Mount Olive 4-02.00 1

-- Feeney, Brynn FR Queens (N.C. NH -- Hecke, Rebeccah FR Mount Olive NH -- Rodgers, Katelyn JR Anderson (S. NH

Event 4 Men High Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Youse, Sam SO Lees-McRae 6-00.00 10 2 Phillips, Charles SR St. Andrews J6-00.00 8 3 Hollins, Domonique SO St. Andrews 5-10.00 6 4 Norris, Josh FR Limestone J5-10.00 4 5 Hart, Zach FR Anderson (S. J5-10.00 2 6 McCombs, Cort JR Mount Olive 5-08.00 1

7 Poole, Santonio FR Mount Olive J5-08.00 8 Hudson, James SO Limestone 5-06.00 8 Rowand, Shawn JR Lees-McRae 5-06.00

10 Scott, Kortez SO Limestone J5-06.00 11 Sullivan, Patrick JR Queens (N.C. J5-06.00 12 Hogbin, Danny SR Lees-McRae J5-06.00 13 Philips, Adam SR Lees-McRae 5-04.00 14 Bennett, Robby FR Lees-McRae 5-02.00

Event 5 Women Pole Vault =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Tyler, Erin SR Lees-McRae 9-00.00 10 2 McGowan, Sam SO Limestone 8-06.00 8 3 Bragman, Karyn SR Lees-McRae 8-00.00 6

-- Smith, Marissa FR Limestone NH -- Altieri, Jenny SO Limestone NH

Event 6 Men Pole Vault =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Arthur, Jonathan SR Lees-McRae 15-06.00 10 2 Kelly, Allen FR Lees-McRae 15-00.00 8 3 Hart, Zach FR Anderson (S. 14-06.00 6 4 Dever, Kevin FR Lees-McRae 13-06.00 4 5 Hellman, Michael FR Limestone 12-06.00 2 6 Smith, Nathan SR Lees-McRae 10-00.00 1

Event 7 Women Hammer Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Campbell, Durecelle JR Anderson (S. 40.78m 10 2 Sloan, Lauren SO Anderson (S. 36.18m 8 3 Bass, Crystal SO Lees-McRae 35.42m 6 4 Miller, Genay FR Lees-McRae 34.35m 4 5 Cook, Jamara FR Lees-McRae 33.11m 2 6 Bauzaite, Egle JR Anderson (S. 29.13m 1

7 Lind, Joangelie FR Belmont Abbe 27.40m 8 Frazier, Kayla FR Lees-McRae 25.68m 9 King, Audrey Limestone 22.11m

10 Jenneman, Breanna FR Belmont Abbe 21.67m 11 Dockins, Paige FR Anderson (S. 19.93m 12 Lee, Tyler SR St. Andrews 18.54m 13 Harrison, Denise FR Mount Olive 16.59m -- Hecke, Rebeccah FR Mount Olive FOUL

Event 8 Men Hammer Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Daher, Joe SR Lees-McRae 41.18m 10 2 Murphy, Joe SO Mount Olive 40.90m 8 3 Byars, Will FR Anderson (S. 39.07m 6 4 Rogers, Matthew SR St. Andrews 37.79m 4 5 Swinson, Alejandro JR Mount Olive 35.85m 2 6 Campbell, Ryan FR Mount Olive 32.48m 1

7 Spar, Kyle SR Belmont Abbe 31.90m 8 Black, Derrike JR Anderson (S. 31.42m 9 Smith, Tim SO Limestone 30.50m

10 Clark, Jordan FR Limestone 29.63m 11 Sherwood, Justin JR Mount Olive 25.30m 12 Jackson, Sebastian FR Mount Olive 24.42m 13 Moriarity, Harris JR Belmont Abbe 21.65m 14 Richardson, Glenn JR Lees-McRae 20.54m 15 Brown, Anthony FR Limestone 17.92m

Event 9 Women Shot Put =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Sloan, Lauren SO Anderson (S. 12.29m 10 2 Harrison, Denise FR Mount Olive 11.70m 8 3 Bass, Crystal SO Lees-McRae 10.99m 6 4 Miller, Genay FR Lees-McRae 9.86m 3 4 Jenneman, Breanna FR Belmont Abbe 9.86m 3 6 Cook, Jamara FR Lees-McRae 9.74m 1

7 Frazier, Kayla FR Lees-McRae 9.41m 8 Tyler, Erin SR Lees-McRae 9.33m 9 Campbell, Durecelle JR Anderson (S. 8.67m

10 Hecke, Rebeccah FR Mount Olive 8.47m 11 Lee, Tyler SR St. Andrews 8.11m 12 King, Audrey Limestone 8.06m 13 Dockins, Paige FR Anderson (S. 7.53m 14 Rodrigues, Meagan SO Limestone 7.27m 15 Tripson, Amy JR St. Andrews 6.93m

Event 10 Men Shot Put =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Rogers, Matthew SR St. Andrews 14.39m 10 2 Daher, Joe SR Lees-McRae 12.90m 8 3 Byars, Will FR Anderson (S. 12.82m 6 4 Murphy, Joe SO Mount Olive 12.22m 4 5 Campbell, Ryan FR Mount Olive 12.20m 2 6 Mages, Clayton FR Queens (N.C. 11.64m 1

7 Black, Derrike JR Anderson (S. 11.59m 8 Spar, Kyle SR Belmont Abbe 10.94m 9 Clark, Jordan FR Limestone 10.59m

10 Swinson, Alejandro JR Mount Olive 10.42m 11 Kiefer, Allen SR St. Andrews 10.12m 12 Jackson, Sebastian FR Mount Olive 10.10m 13 Smith, Tim SO Limestone 10.02m 14 Brown, Anthony FR Limestone 10.01m 15 Sherwood, Justin JR Mount Olive 9.29m 16 Richardson, Glenn JR Lees-McRae 9.03m

Event 11 Women Javelin Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Maul, Christiane FR Mount Olive 35.32m 10 2 Sloan, Lauren SO Anderson (S. 33.62m 8 3 Tyler, Erin SR Lees-McRae 30.29m 6 4 Harrison, Denise FR Mount Olive 28.07m 4 5 Rodgers, Katelyn JR Anderson (S. 26.89m 2 6 Rodrigues, Meagan SO Limestone 26.43m 1

7 Frazier, Kayla FR Lees-McRae 25.77m 8 Miller, Genay FR Lees-McRae 25.16m 9 Hecke, Rebeccah FR Mount Olive 24.75m

10 Pye, Caitlin SO Mount Olive 24.21m 11 Weiss, Samantha SO Mount Olive 22.86m 12 Bauzaite, Egle JR Anderson (S. 22.39m 13 Tripson, Amy JR St. Andrews 19.90m 14 McGowan, Sam SO Limestone 17.17m 15 Cook, Jamara FR Lees-McRae 16.99m 16 Bass, Crystal SO Lees-McRae 16.20m

Event 12 Men Javelin Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 DiCrescenzo, Scott FR Limestone 50.22m 10 2 Hoots, Jesse JR Lees-McRae 50.18m 8 3 Hart, Zach FR Anderson (S. 49.96m 6 4 Murphy, Joe SO Mount Olive 49.94m 4 5 Washington, Byran SO Limestone 43.82m 2 6 McCombs, Cort JR Mount Olive 42.33m 1

7 Kiefer, Allen SR St. Andrews 42.04m 8 Moriarity, Harris JR Belmont Abbe 41.24m 9 Guinn, Justin SO Limestone 40.45m

10 Byars, Will FR Anderson (S. 39.27m 11 Tanis, Brad SR Lees-McRae 38.18m 12 Fields, Nathan JR Queens (N.C. 36.71m 13 Swinson, Alejandro JR Mount Olive 36.64m 14 Hogbin, Danny SR Lees-McRae 34.43m 15 Jackson, Sebastian FR Mount Olive 33.81m 16 Richardson, Glenn JR Lees-McRae 31.09m 17 Knapik, Garrett JR Limestone 28.62m 18 Sherwood, Justin JR Mount Olive 27.60m 19 Daher, Joe SR Lees-McRae 26.55m 20 Black, Derrike JR Anderson (S. 18.63m

Event 13 Women Long Jump ============================================================================

Name Year School Finals Wind Points

============================================================================

1 Coleman, Domonica FR Mount Olive 5.24m 1.9 10 2 McGowan, Sam SO Limestone 5.04m -2.6 8 3 Wilson, Stephanie FR Limestone 5.03m -1.1 6 4 Rodgers, Katelyn JR Anderson (S. 4.95m -3.0 4 5 Smith, Marissa FR Limestone 4.89m -2.5 2 6 Hamlin, Shakaria JR Queens (N.C. 4.83m -2.6 1

7 Tyler, Erin SR Lees-McRae 4.75m 0.9 8 Hecke, Rebeccah FR Mount Olive 4.60m -4.2 9 Battle, Tiffine FR Mount Olive 4.58m -0.8

10 Sawyer, Ashley FR Mount Olive 4.48m -1.2 11 Lowe, Auburn FR Lees-McRae 4.28m -2.3 11 McCoy, Shantra JR Lees-McRae 4.28m 0.8

Event 14 Men Long Jump ============================================================================

Name Year School Finals Wind Points

============================================================================

1 Scott, Kortez SO Limestone 6.95m -1.3 10 2 Youse, Sam SO Lees-McRae 6.58m -3.6 8 3 Philips, Adam SR Lees-McRae 6.40m -1.5 6 4 Brown, Joseph JR Lees-McRae 6.25m -0.9 4 5 Knuckles, Khalil SO Limestone 6.24m -1.2 2 6 Phillips, Charles SR St. Andrews 6.23m -0.8 1

7 Hudson, James SO Limestone 6.17m -0.4 8 Hart, Zach FR Anderson (S. 5.98m -1.8 9 Poole, Santonio FR Mount Olive 5.95m -0.3

10 Norris, Josh FR Limestone 5.93m -0.4 11 Hoots, Jesse JR Lees-McRae 5.92m -1.5 12 Bennett, Robby FR Lees-McRae 5.81m +0.0 13 McCombs, Cort JR Mount Olive 5.79m -0.6 13 Nelson, Rashaad FR Mount Olive 5.79m -1.2 15 Aguilar, Mario FR Mount Olive 5.62m -0.7 16 Hollins, Domonique SO St. Andrews 5.41m -1.4

Event 15 Women Triple Jump ============================================================================

Name Year School Finals Wind Points

============================================================================

1 Coleman, Domonica FR Mount Olive 11.00m -0.8 10 2 Wilson, Stephanie FR Limestone 10.45m -1.2 8 3 McGowan, Sam SO Limestone 10.31m -3.2 6 4 Smith, Marissa FR Limestone 10.23m -1.2 4 5 Hecke, Rebeccah FR Mount Olive 10.16m -1.3 2 6 Rodgers, Katelyn JR Anderson (S. 10.02m -1.7 1

7 Battle, Tiffine FR Mount Olive 9.30m -1.0 8 McCoy, Shantra JR Lees-McRae 9.22m -1.2 9 Sawyer, Ashley FR Mount Olive 9.18m 0.1

Event 16 Men Triple Jump ============================================================================

Name Year School Finals Wind Points

============================================================================

1 Scott, Kortez SO Limestone 14.37m NWI 10 2 Poole, Santonio FR Mount Olive 13.16m NWI 8 3 Knuckles, Khalil SO Limestone 13.03m NWI 6 4 Arthur, Jonathan SR Lees-McRae 12.74m NWI 4 5 Hudson, James SO Limestone 12.72m NWI 2 6 Glenn, Chris SR Lees-McRae 12.62m NWI 1

7 Norris, Josh FR Limestone 12.41m NWI 8 Phillips, Charles SR St. Andrews 12.18m NWI 9 McCombs, Cort JR Mount Olive 12.15m NWI

10 Nelson, Rashaad FR Mount Olive 11.95m NWI 11 Williams, Brandon FR Lees-McRae 11.89m NWI 12 Kelly, Allen FR Lees-McRae 11.82m NWI 13 Watson, Christopher FR Queens (N.C. 11.56m NWI -- Bennett, Robby FR Lees-McRae ND NWI

Event 17 Women Discus Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Sloan, Lauren SO Anderson (S. 38.49m 10 2 Lind, Joangelie FR Belmont Abbe 35.26m 8 3 Harrison, Denise FR Mount Olive 34.64m 6 4 Frazier, Kayla FR Lees-McRae 32.02m 4 5 Cook, Jamara FR Lees-McRae 29.99m 2 6 Campbell, Durecelle JR Anderson (S. 28.75m 1

7 Bass, Crystal SO Lees-McRae 28.73m 8 Miller, Genay FR Lees-McRae 28.22m 9 Jenneman, Breanna FR Belmont Abbe 25.34m

10 Hecke, Rebeccah FR Mount Olive 24.07m 11 Lee, Tyler SR St. Andrews 23.07m 12 Dockins, Paige FR Anderson (S. 21.22m 13 King, Audrey Limestone 19.97m 14 Bauzaite, Egle JR Anderson (S. 17.32m 15 Rodrigues, Meagan SO Limestone 16.17m

Event 18 Men Discus Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Rogers, Matthew SR St. Andrews 36.95m 10 2 Daher, Joe SR Lees-McRae 36.88m 8 3 Byars, Will FR Anderson (S. 34.94m 6 4 Murphy, Joe SO Mount Olive 34.70m 4 5 Mages, Clayton FR Queens (N.C. 34.49m 2 6 Swinson, Alejandro JR Mount Olive 32.68m 1

7 Campbell, Ryan FR Mount Olive 31.88m 8 Clark, Jordan FR Limestone 30.97m 9 Moriarity, Harris JR Belmont Abbe 30.69m

10 Spar, Kyle SR Belmont Abbe 29.94m 11 Smith, Tim SO Limestone 28.99m 12 Brown, Anthony FR Limestone 28.67m 13 Jackson, Sebastian FR Mount Olive 28.60m 14 Sherwood, Justin JR Mount Olive 27.57m 15 Black, Derrike JR Anderson (S. 27.33m 16 Richardson, Glenn JR Lees-McRae 23.95m 17 Hogbin, Danny SR Lees-McRae 19.36m

Event 19 Women 3000 Meter Steeplechase =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Henderson, Hannah SO Lees-McRae 12:14.92 10 2 Shoemaker, Kira JR Lees-McRae 12:24.08 8 3 Harris, April SR Lees-McRae 12:58.07 6 4 King, Alex JR St. Andrews 14:16.28 4 5 Rydzik, Milissa FR Limestone 14:33.83 2

Event 20 Men 3000 Meter Steeplechase =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Hoffman, Paul SO Mount Olive 9:45.74 10 2 Gray, Connor SO Lees-McRae 10:24.46 8 3 Kirwa, Justus SO Limestone 10:44.40 6 4 Pena, Alex FR Anderson (S. 10:54.14 4 5 Wilson, Tommy JR St. Andrews 11:36.65 2 6 Valentino, Tres JR Limestone 11:49.13 1

7 Eagle, Kevin JR Limestone 11:57.00 8 Nelson, Rashaad FR Mount Olive 12:16.23 9 Dixon, Brandon FR Mount Olive 12:18.54

-- Stuetzel, Simon SO Queens (N.C. DQ

Event 21 Women 4x100 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Limestone 'A' 48.98 10

1) Barbee, Anisha SO 2) Stewart, Maya FR

3) Wilson, Stephanie FR 4) Adams, Shamaka FR

2 Anderson (S.C.) 'A' 50.31 8 3 Lees-McRae 'A' 52.90 6 4 Queens (N.C.) 'A' 54.75 4 5 St. Andrews 'A' 1:00.09 2

1) Martin, Danielle JR 2) Lindstrom, Joanna FR

3) Maye, Rebecca SO 4) King, Alex JR

Event 22 Men 4x100 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Limestone 'A' 42.80 10

1) Lipscomb, Antonio SO 2) Washington, Byran SO

3) Greene, Marquis FR 4) Thurmond, D'Juan JR

2 Lees-McRae 'A' 42.96 8

1) Hoots, Jesse JR 2) Glenn, Chris SR

3) Philips, Adam SR 4) Williams, Brandon FR

3 Anderson (S.C.) 'A' 44.51 6 4 Mount Olive 'A' 46.74 4

1) Hodges, Ian SO 2) Aguilar, Mario FR

3) Grantham, Preston SO 4) Poole, Santonio FR

Event 23 Women 1500 Meter Run ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Slatter, Maraya FR Queens (N.C. 5:02.97 2 10 2 Bishoff, Whitney SO Anderson (S. 5:03.11 2 8 3 Blackmon, Quanika FR Limestone 5:22.72 2 6 4 Johnson, Amanda FR Anderson (S. 5:28.00 2 4 5 Mahoney, Kristen FR Belmont Abbe 5:32.25 2 2 6 Lawson, Brittany FR Limestone 5:32.81 1 1

7 Reichwald, Molly SR Limestone 5:37.01 2 8 Pye, Caitlin SO Mount Olive 5:37.03 2 9 Bergen, Melanie FR Queens (N.C. 5:45.48 1

10 Page, Kristin FR Anderson (S. 6:00.39 1 11 Alvarado, Rocio SO Mount Olive 6:15.18 1 12 Riesett, Melissa JR Limestone 6:59.25 1 13 Crabb, Lauren JR St. Andrews 7:03.37 1 14 McDowell, Laura FR St. Andrews 7:05.11 1 15 Shill, Amelia JR St. Andrews 7:05.81 1 16 Espinosa, Amanda FR St. Andrews 7:20.72 1 -- Henderson, Katie Erskine X5:35.97 2

Event 24 Men 1500 Meter Run ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Crouch, Michael JR Queens (N.C. 4:04.80 2 10 2 Jordan, Alex SR Anderson (S. 4:05.68 2 8 3 Davis, Michael SO Lees-McRae 4:07.71 2 6 4 Mebrahtu, Futsum SR Queens (N.C. 4:14.21 2 4 5 Maloney, James SO Mount Olive 4:16.17 2 2 6 Pickett, Josh JR St. Andrews 4:21.19 2 1

7 Reynolds, Nigel FR Anderson (S. 4:28.12 2 8 Mckee, Brad SR St. Andrews 4:34.63 1 9 Aucoin, Martin FR Belmont Abbe 4:36.98 2

10 Welch, Ryne FR Anderson (S. 4:37.00 1 11 Cody, Tim FR Queens (N.C. 4:46.08 2 12 Liotchev, Stefan SO Queens (N.C. 4:51.73 1 13 James, Will SO St. Andrews 4:54.56 1 14 Bodamer, Ken SR Limestone 5:03.33 1 15 Dingee, Charles SO Belmont Abbe 5:06.54 1 16 McCraw, Garrett SO Limestone 5:09.08 1 17 Moye, Ian SO Belmont Abbe 5:19.08 1 18 Menjares, Chris SO Mount Olive 5:34.01 1 19 Sturgill, Ronnie FR Mount Olive 5:34.03 1 -- Groblewski, Adam Erskine X4:11.06 2 -- Sell, Joseph Erskine X4:18.59 2 -- Culberson, Chas Erskine X4:22.98 2 -- McCarthy, Robert Erskine X5:01.46 1

Event 25 Women 100 Meter Hurdles ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Sellers, Ashton FR Limestone 16.29 -2.9 2 10 2 Altieri, Jenny SO Limestone 16.37 -2.9 2 8 3 Purinton, Joelle FR Anderson (S. 16.52 -2.9 1 6 4 Tyler, Erin SR Lees-McRae 16.92 -2.9 2 4 5 Sampson, Becky FR Limestone 17.00 -2.9 1 2 6 Doby, Rashawandra FR Lees-McRae 17.01 -2.9 2 1

7 McCoy, Shantra JR Lees-McRae 17.55 -2.9 2 8 Rodgers, Katelyn JR Anderson (S. 17.83 -2.9 1 9 Pointer, Jamie SO Queens (N.C. 18.12 -2.9 2

10 Brooks, Emily FR Lees-McRae 18.81 -2.9 1 11 Coleman, Domonica FR Mount Olive 22.31 -2.9 1

Event 26 Men 110 Meter Hurdles ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Glenn, Chris SR Lees-McRae 15.23 -3.1 2 10 2 Tolliver, Travis FR Limestone 15.36 -3.1 2 8 3 King, Bradley FR Lees-McRae 15.63 -3.1 2 6 4 Brown, Joseph JR Lees-McRae 15.87 -3.1 2 4 5 Tanis, Brad SR Lees-McRae 16.14 -3.1 2 2 6 Williams, Brandon FR Lees-McRae 16.20 -3.1 2 1

7 Webb, Danny FR Limestone 16.76 -2.0 1 8 Makupson, Brian SO Limestone 17.86 -2.0 1

Event 27 Women 400 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Hall, Krishaun FR Anderson (S. 58.97 2 10 2 Barbee, Anisha SO Limestone 1:01.04 1 8 3 Stewart, Maya FR Limestone 1:01.53 2 6 4 Earwood, Kayleen FR Lees-McRae 1:02.79 2 4 5 Adams, Shamaka FR Limestone 1:03.30 2 2 6 Miller, Tiondra FR Mount Olive 1:06.19 2 1

7 Smith, Marissa FR Limestone 1:08.51 1 8 Blackmon, Quanika FR Limestone 1:09.10 1 9 Jones, Megan SO Mount Olive 1:10.10 2

10 King, Alex JR St. Andrews 1:13.99 1

Event 28 Men 400 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Coleman, Keonta SO Mount Olive 48.76 2 10 2 Hoots, Jesse JR Lees-McRae 49.80 2 8 3 Thurmond, D'Juan JR Limestone 50.54 2 6 4 Mwangi, Nelson SO Queens (N.C. 50.97 2 4 5 Lipscomb, Antonio SO Limestone 51.51 2 2 6 Watson, Christopher FR Queens (N.C. 51.92 2 1

7 Bertrand, Chris FR Mount Olive 52.77 2 8 Mostella, Stephen SR Lees-McRae 53.00 1 9 Russell, Briann FR Limestone 53.15 2

10 McCombs, Cort JR Mount Olive 53.42 1 11 Aguilar, Mario FR Mount Olive 54.59 1 12 Pack, Johnathan SO Anderson (S. 54.74 1 13 Boston, Greg SO Limestone 55.70 1 14 Bernard, Dustin FR Limestone 56.50 1 15 Poole, Santonio FR Mount Olive 57.97 1 16 Hogbin, Danny SR Lees-McRae 58.14 1

Event 29 Women 100 Meter Dash ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Barbee, Anisha SO Limestone 12.36 -3.5 2 10 2 Evans, Re'Jeania FR Anderson (S. 12.56 -3.5 2 8 3 Wilkes, Jasmine FR Limestone 12.97 -3.5 2 6 4 Adams, Shamaka FR Limestone 13.15 -3.5 2 4 5 Bullock, Cherie FR Belmont Abbe 13.28 -4.3 1 2 6 Solsbee, Sarah SO Anderson (S. 13.30 -4.3 1 1

7 Sawyer, Ashley FR Mount Olive 13.32 -3.5 2 8 Wilson, Stephanie FR Limestone 13.34 -4.3 1 9 Hall, Joy SO Lees-McRae 13.64 -4.3 1

10 Stewart, Maya FR Limestone 13.71 -3.5 2 11 Lowe, Auburn FR Lees-McRae 13.89 -4.3 1 12 Doby, Rashawandra FR Lees-McRae 14.20 -4.3 1 13 Hall, Krishaun FR Anderson (S. 15.58 -3.5 2

Event 30 Men 100 Meter Dash ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Glenn, Chris SR Lees-McRae 11.11 1.9 3 10 2 Butler, Josh FR Anderson (S. 11.16 1.9 3 8 3 Greene, Marquis FR Limestone 11.19 1.9 3 6 4 Thompson, Akeem JR Belmont Abbe 11.31 -0.7 2 4

5 Williams, Brandon FR Lees-McRae 11.38 1.9 3 1.50 5 Philips, Adam SR Lees-McRae 11.38 -0.7 2 1.50

7 Richardson, Derrick FR St. Andrews 11.45 -0.7 2 7 Moffitt, Antonio FR St. Andrews 11.45 -0.7 2 9 Youse, Sam SO Lees-McRae 11.48 1.9 3

10 Washington, Byran SO Limestone 11.49 1.9 3 11 Holliday, Domonique FR St. Andrews 11.52 -0.2 1 12 Forras, Cameron FR Anderson (S. 11.74 -0.2 1 13 Bennett, Robby FR Lees-McRae 11.77 1.9 3 14 Hamrick, Tanner SO Limestone 11.86 -0.7 2 15 Hodges, Ian SO Mount Olive 12.33 -0.2 1 16 Thurmond, D'Juan JR Limestone 12.58 -0.7 2 17 Lipscomb, Antonio SO Limestone 12.63 -0.7 2

Event 31 Women 800 Meter Run ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Slatter, Maraya FR Queens (N.C. 2:22.55 2 10 2 Bishoff, Whitney SO Anderson (S. 2:24.41 1 8 3 Purinton, Kathryn FR Anderson (S. 2:32.73 2 6 4 Berry, Isabel FR Anderson (S. 2:34.85 2 4 5 Delutis, Rayne SO Lees-McRae 2:37.07 2 2 6 May, Ashley SR Lees-McRae 2:39.67 2 1

7 Lawson, Brittany FR Limestone 2:40.72 2 8 Pye, Caitlin SO Mount Olive 2:42.11 2 9 Miller, Tiondra FR Mount Olive 2:43.12 1

10 Feeney, Brynn FR Queens (N.C. 2:44.10 2 11 Bragman, Karyn SR Lees-McRae 2:44.34 1 12 Chester, Olivia FR Queens (N.C. 2:45.71 1 13 Bush, Lindsey FR Lees-McRae 2:49.70 1 14 Blackmon, Quanika FR Limestone 2:50.56 2 15 Reichwald, Molly SR Limestone 2:50.82 2 16 DeMarco, Hannah SR Queens (N.C. 2:55.40 1 17 Rydzik, Milissa FR Limestone 2:55.89 1 18 Alvarado, Rocio SO Mount Olive 2:59.28 1 -- Moore, Kaite Erskine X2:46.38 1 -- Henderson, Katie Erskine X2:48.47 1 -- Brandon, Mandy Erskine X2:54.03 1

Event 32 Men 800 Meter Run ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Mwangi, Nelson SO Queens (N.C. 1:58.33 2 10 2 Shaffer, Matt FR Anderson (S. 1:58.54 2 8 3 Jordan, Alex SR Anderson (S. 2:01.84 2 6 4 Stuetzel, Simon SO Queens (N.C. 2:02.68 2 4 5 Davis, Michael SO Lees-McRae 2:02.82 2 2 6 Anton, Luke SO Lees-McRae 2:02.90 2 1

7 Rowell, Matt SR Queens (N.C. 2:04.71 2 8 Mahaffey, Drew SO Anderson (S. 2:04.94 2 9 Pickett, Josh JR St. Andrews 2:05.82 2

10 Etienne, Chris FR Mount Olive 2:08.09 1 11 Runnells, Chris FR Limestone 2:16.08 1 12 Bernard, Dustin FR Limestone 2:19.40 1 13 Bodamer, Ken SR Limestone 2:19.54 1 14 Grantham, Preston SO Mount Olive 2:20.14 1 15 Boston, Greg SO Limestone 2:20.85 1 16 Monk, Nolasco FR Mount Olive 2:24.03 1 17 Hoffman, Paul SO Mount Olive 2:29.49 1 18 Maloney, James SO Mount Olive 2:29.51 1 -- Culberson, Chas Erskine X2:08.27 2 -- Sell, Joseph Erskine X2:13.02 2 -- McCarthy, Robert Erskine X2:28.67 1

Event 33 Women 400 Meter Hurdles ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Pointer, Jamie SO Queens (N.C. 1:06.80 2 10 2 Sellers, Ashton FR Limestone 1:10.70 2 8 3 Altieri, Jenny SO Limestone 1:12.71 2 6 4 Tyler, Erin SR Lees-McRae 1:13.25 2 4 5 Henderson, Hannah SO Lees-McRae 1:16.29 1 2 6 Harris, April SR Lees-McRae 1:17.42 2 1

7 Sampson, Becky FR Limestone 1:18.26 1 8 King, Alex JR St. Andrews 1:19.09 2 9 McCoy, Shantra JR Lees-McRae 1:23.50 1

Event 34 Men 400 Meter Hurdles ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 King, Bradley FR Lees-McRae 56.04 2 10 2 Tanis, Brad SR Lees-McRae 57.08 2 8 3 Tolliver, Travis FR Limestone 58.30 2 6 4 Smith, Nathan SR Lees-McRae 59.24 2 4 5 McCombs, Cort JR Mount Olive 59.33 2 2 6 Hamrick, Tanner SO Limestone 1:00.58 1 1

7 Makupson, Brian SO Limestone 1:01.07 2 8 Gray, Connor SO Lees-McRae 1:02.99 1 9 Nelson, Rashaad FR Mount Olive 1:04.09 2

10 Rowand, Shawn JR Lees-McRae 1:09.53 1 11 Webb, Danny FR Limestone 1:11.98 1

Event 35 Women 200 Meter Dash ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Barbee, Anisha SO Limestone 24.82 NWI 2 10 2 Stewart, Maya FR Limestone 26.06 NWI 2 8 3 Adams, Shamaka FR Limestone 26.14 NWI 2 5 3 Hall, Krishaun FR Anderson (S. 26.14 NWI 2 5 5 Evans, Re'Jeania FR Anderson (S. 26.98 NWI 2 2 6 Wilkes, Jasmine FR Limestone 27.34 NWI 2 1

7 Bullock, Cherie FR Belmont Abbe 27.55 NWI 2 8 Earwood, Kayleen FR Lees-McRae 28.09 NWI 1 9 Sawyer, Ashley FR Mount Olive 28.14 NWI 1

10 Goodwater, Jessica JR Queens (N.C. 28.83 NWI 1 11 Solsbee, Sarah SO Anderson (S. 29.15 NWI 1 11 Delutis, Rayne SO Lees-McRae 29.15 NWI 1 13 Lowe, Auburn FR Lees-McRae 29.79 NWI 1 14 Weiner, Paloma FR Queens (N.C. 32.51 NWI 1

Event 36 Men 200 Meter Dash ===============================================================================

Name Year School Finals Wind H# Points

===============================================================================

1 Hoots, Jesse JR Lees-McRae 22.06 NWI 3 10 2 Coleman, Keonta SO Mount Olive 22.07 NWI 3 8 3 Lipscomb, Antonio SO Limestone 22.47 NWI 3 6 4 Glenn, Chris SR Lees-McRae 22.58 NWI 2 4 5 Watson, Christopher FR Queens (N.C. 22.71 NWI 3 2 6 Butler, Josh FR Anderson (S. 22.72 NWI 2 1

7 Thurmond, D'Juan JR Limestone 22.74 NWI 3 8 Moffitt, Antonio FR St. Andrews 22.82 NWI 2 9 Thompson, Akeem JR Belmont Abbe 22.91 NWI 3

10 Greene, Marquis FR Limestone 22.93 NWI 3 11 Williams, Brandon FR Lees-McRae 22.99 NWI 3 12 Holliday, Domonique FR St. Andrews 23.23 NWI 2 13 Bertrand, Chris FR Mount Olive 23.27 NWI 1 14 Richardson, Derrick FR St. Andrews 23.42 NWI 2 15 Philips, Adam SR Lees-McRae 23.53 NWI 2 16 Youse, Sam SO Lees-McRae 23.56 NWI 2 17 Poole, Santonio FR Mount Olive 23.68 NWI 1 18 Aguilar, Mario FR Mount Olive 23.69 NWI 1 19 Forras, Cameron FR Anderson (S. 23.72 NWI 1 20 Knuckles, Khalil SO Limestone 24.18 NWI 1 21 Hodges, Ian SO Mount Olive 24.59 NWI 1

Event 37 Women 5000 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Bishoff, Whitney SO Anderson (S. 18:56.94 10 2 Annas, Holly SO Queens (N.C. 19:12.15 8 3 Neville, Jessica JR Queens (N.C. 19:24.45 6 4 Barela, Patricia SO Queens (N.C. 19:36.83 4 5 Rankin, Courtney SR Limestone 20:00.55 2 6 King, Alex JR St. Andrews 22:29.12 1

7 Pye, Caitlin SO Mount Olive 22:59.12 8 Moore, Melissa JR Mount Olive 23:00.97 9 O'Malley, Elizabeth SO Belmont Abbe 23:35.12

Event 38 Men 5000 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Schilling, Alexander SO Queens (N.C. 15:56.37 10 2 Simpkins, Craig SO Lees-McRae 16:00.58 8 3 Hoffman, Paul SO Mount Olive 16:05.45 6 4 Perez, Benny JR Queens (N.C. 16:17.33 4 5 Holstein, Chris SR Lees-McRae 16:34.29 2 6 Maloney, James SO Mount Olive 16:46.44 1

7 Sturgill, Ronnie FR Mount Olive 17:01.63 8 James, Will SO St. Andrews 17:03.52 9 Menjares, Chris SO Mount Olive 17:28.96

10 Lecker, Jon JR St. Andrews 18:02.37

Event 39 Women 4x400 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Limestone 'A' 4:12.69 10

1) Barbee, Anisha SO 2) Stewart, Maya FR

3) Altieri, Jenny SO 4) Adams, Shamaka FR

2 Queens (N.C.) 'A' 4:14.60 8 3 Lees-McRae 'A' 4:25.98 6 4 Anderson (S.C.) 'A' 4:33.64 4 5 Mount Olive 'A' 4:36.79 2

1) Pye, Caitlin SO 2) Jones, Megan SO

3) Miller, Tiondra FR 4) Hecke, Rebeccah FR

6 St. Andrews 'A' 5:00.72 1

1) Martin, Danielle JR 2) Maye, Rebecca SO

3) Lindstrom, Joanna FR 4) King, Alex JR

Event 40 Men 4x400 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Lees-McRae 'A' 3:22.71 10

1) Hoots, Jesse JR 2) Mostella, Stephen SR

3) King, Bradley FR 4) Tanis, Brad SR

2 Limestone 'A' 3:27.59 8

1) Lipscomb, Antonio SO 2) Thurmond, D'Juan JR

3) Knuckles, Khalil SO 4) Russell, Briann FR

3 Anderson (S.C.) 'A' 3:30.38 6 4 Mount Olive 'A' 3:33.14 4

1) Coleman, Keonta SO 2) Bertrand, Chris FR

3) Poole, Santonio FR 4) Aguilar, Mario FR

5 St. Andrews 'A' 3:54.36 2

1) Mckee, Brad SR 2) James, Will SO

3) Wilson, Tommy JR 4) Pickett, Josh JR

Women - Team Rankings - 20 Events Scored

===============================================================================

1) Limestone 196 2) Anderson (S.C.) 139 3) Lees-McRae 113 4) Queens (N.C.) 77 5) Mount Olive 57 6) Belmont Abbey 19

7) St. Andrews 10

Men - Team Rankings - 20 Events Scored

===============================================================================

1) Lees-McRae 223 2) Limestone 112 3) Mount Olive 83 4) Anderson (S.C.) 79 5) Queens (N.C.) 70 6) St. Andrews 45

7) Belmont Abbey 4