Licensed to Network Timing - Contractor License

HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:22 PM

2010 Region VII AAA - 4/26/2010

Myrtle Beach High School

Doug Shaw Stadium

Results

Event 1 Girls High Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Benson, Shantel 10 Georgetown 4-06.00 10 2 Buck, Ashley 9 North Myrtle Bea 4-04.00 8 3 Miller, Ashley 11 North Myrtle Bea 4-02.00 6 4 Barker, Hayley 11 St. James J4-02.00 4

-- Reed, Kiaira 12 North Myrtle Bea NH -- Burghard, Hannah 10 North Myrtle Bea NH -- Edwards, Ciaralyn 12 Myrtle Beach DQ

Event 2 Boys High Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 McClam, Kendall 12 Lake City 5-08.00 10 2 Goodman, Dallas 11 Myrtle Beach J5-08.00 8 3 Denson, Garrett 11 St. James 5-06.00 6 4 Livingston, Sammy 12 Georgetown J5-06.00 4 5 Pryor, Geoffrey 12 St. James 5-04.00 2 6 Simmons, Scott 11 St. James J5-04.00 1

7 Drayton, Jeremy 9 Georgetown J5-04.00 8 Eichelberger, Roderick 10 Georgetown 5-00.00 9 Adams, Kevin 9 Lake City J5-00.00 9 Jackson, Jerrod 11 Myrtle Beach J5-00.00

Event 3 Girls Pole Vault =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Sejkorova, Nikola 12 St. James 8-00.00 10 2 Jewell, Heather 9 St. James J8-00.00 8 3 Natali, Julianna 10 St. James 7-06.00 6 4 McFall, Rachel 10 St. James 7-03.00 4 5 Maher, Marisa 10 North Myrtle Bea 7-00.00 2

Event 4 Boys Pole Vault =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Linta, Jeffrey 10 North Myrtle Bea 13-06.00 10 2 Holt, Blake 11 Myrtle Beach 10-06.00 8 3 Clark, Joshua 12 St. James 10-00.00 6 4 Curry, Michael 12 St. James 9-06.00 4 5 Babcock, Joe St. James J9-06.00 2

Event 5 Girls Long Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Hanna, Chanell 12 Lake City 16-05.75 10 2 Box, Brianna 12 Socastee 15-01.25 8 3 Hickson, Victorious 10 Lake City 14-10.00 6 4 Pieterse, Andrea 11 Georgetown 14-07.00 4 5 Smalls, Monica 10 St. James 14-05.50 2 6 Brown, Jacquea 11 Lake City J14-05.50 1

7 Dewitt, Venyka 10 North Myrtle Bea 14-02.00 8 Thompson, Qwontajah 11 Myrtle Beach 14-01.00 9 Campos, Jesse 10 St. James 13-11.00

10 Dyson, Ebony 11 North Myrtle Bea 13-08.50 11 Greene, Jasmine 11 Socastee 13-07.00 12 Keith, Tyneia 10 Georgetown 13-06.25 13 Brown, Chella 10 North Myrtle Bea 12-07.25 14 Singletary, Brittany 9 Lake City 12-01.50 15 Reed, Shaquala 9 Myrtle Beach 10-01.50

Event 6 Boys Long Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Chestnut, Isaiah 11 Myrtle Beach 21-04.50 10 2 Waldroup, Stoan 12 Socastee 21-02.00 8 3 Geathers, Devante 10 Georgetown 20-11.00 6 4 Holmes, Nathaniel 12 St. James 20-05.50 4 5 Adams, Kevin 9 Lake City 20-05.00 2 6 Butler, Dayshawn 11 Lake City 20-03.00 1

7 Wallace, Antwon 11 Lake City 20-01.00 8 Wilson, Lavander 10 Myrtle Beach 19-03.00 9 Smith, Devin Georgetown 19-02.00

10 Denson, Garrett 11 St. James 19-00.00 11 McKenzie, Arthur 10 Lake City 18-09.00 12 Goodman, Dallas 11 Myrtle Beach 18-08.00 13 Eichelberger, Roderick 10 Georgetown 18-06.00 14 Simmons, Scott 11 St. James 18-01.50 15 Singleton, Shaquille 10 Georgetown 17-11.00 16 Tucker, Joe 9 St. James 17-06.50 -- Simmons, Darrell 11 Socastee ND

Event 7 Girls Triple Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Harts, Priscilla 11 Myrtle Beach 33-09.50 10 2 Benson, Shantel 10 Georgetown 33-01.50 8 3 Dewitt, Venyka 10 North Myrtle Bea 30-05.00 6 4 Boyer, Jennifer 12 North Myrtle Bea 30-00.50 4 5 Box, Brianna 12 Socastee 29-07.00 2 6 Brown, Jacquea 11 Lake City 29-05.50 1

7 Hanna, Chanell 12 Lake City 28-08.50 8 Bradley, Lauren 9 St. James 27-00.00 9 Keith, Tyneia 10 Georgetown 26-05.00

10 Thomas, Marqualla 8 St. James 24-06.75

Event 8 Boys Triple Jump =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Geathers, Devante 10 Georgetown 43-08.00 10 2 Ford, Daquan 11 Myrtle Beach 43-04.50 8 3 Roberts, Joshua 12 Myrtle Beach 42-01.00 6 4 Holmes, Nathaniel 12 St. James 41-07.50 4 5 Goodman, Dallas 11 Myrtle Beach 41-01.00 2 6 Butler, Dayshawn 11 Lake City 41-00.00 1

7 Thomas, Bryce 10 Lake City 39-00.50 7 Wallace, Antwon 11 Lake City 39-00.50 9 Eichelberger, Roderick 10 Georgetown 39-00.00

10 Singleton, Shaquille 10 Georgetown 38-02.50 11 Simmons, Darrell 11 Socastee 38-01.00 12 Greene, Ernest 11 Georgetown 38-00.00 13 Adams, Kevin 9 Lake City 37-05.00

Event 9 Girls Discus Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 McFadden, jelissa 11 Lake City 80-03 10 2 Lewis, Taylor 12 St. James 79-00 8 3 Nero, Sherry 11 Socastee 78-04.50 6 4 Warren, Kaylen 12 St. James 76-02.50 4 5 Cooper, Lateese 11 Lake City 75-00 2 6 Graham, Victorious 9 Georgetown 74-08 1

7 Cuevas, Sandra 10 Myrtle Beach 74-06.50 8 Stout, Shauna 12 North Myrtle Bea 74-02 9 Elliott, Mychal 10 Myrtle Beach 73-01

10 Lewis, Allison 9 St. James 70-02 11 Johnson, Ebony 10 Myrtle Beach 68-07.50 12 Dewitt, Olivia 12 North Myrtle Bea 66-09 13 Hanna, Shacara 9 Lake City 63-03 14 Beaver, Brandi 12 Socastee 59-08 15 Salvatore, Lanessa 12 North Myrtle Bea 57-00 16 Lesure, Arieal 8 North Myrtle Bea 54-04.50 17 Gray, Rye Karsha 11 Georgetown 46-04

Event 10 Boys Discus Throw =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Wilson, Dominic 12 Lake City 125-07.50 10 2 Holmes, Nuji 11 St. James 123-02.50 8 3 Grate, Trenton 10 Georgetown 115-04 6 4 Smith, Chase 11 St. James 115-03.50 4 5 Cockfield, Robert 11 Lake City 109-03.50 2 6 Finkley, Chris 11 Socastee 107-05 1

7 Edge, Tony 12 North Myrtle Bea 104-07.50 8 Jonas, Ryan 11 Socastee 103-09 9 Graham, Kevin 12 Lake City 93-06

10 Graham, Gerodie 9 North Myrtle Bea 91-04 11 York, Ryan 7 North Myrtle Bea 75-08 12 McFadden, Tarrence 11 Lake City 69-05

Event 11 Girls Shot Put =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Roberts, Stephanie 10 St. James 32-09.00 10 2 Nero, Sherry 11 Socastee 30-08.00 8 3 Dewitt, Olivia 12 North Myrtle Bea 30-00.00 6 4 Cooper, Lateese 11 Lake City 28-03.50 4 5 Barker, Hayley 11 St. James 27-04.00 2 6 McFadden, jelissa 11 Lake City 26-05.00 1

7 Graham, Victorious 9 Georgetown 25-00.00 8 Burgess, Kelsey 12 Socastee 24-11.00 9 Elliott, Mychal 10 Myrtle Beach 24-06.50

10 Lewis, Taylor 12 St. James 23-07.50 11 Cuevas, Sandra 10 Myrtle Beach 23-06.00 12 Hanna, Shacara 9 Lake City 22-09.50 13 Johnson, Ebony 10 Myrtle Beach 22-09.00 14 Salvatore, Lanessa 12 North Myrtle Bea 22-02.50 15 Gray, Rye Karsha 11 Georgetown 21-03.00 16 Stout, Shauna 12 North Myrtle Bea 21-02.50 17 Beaver, Brandi 12 Socastee 17-03.00

Event 12 Boys Shot Put =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Brown, Ervin Myrtle Beach 44-06.00 10 2 Wilson, Dominic 12 Lake City 43-04.00 8 3 Cromedy, Leeshawn 10 Georgetown 42-10.00 6 4 Holmes, Nuji 11 St. James 41-10.00 4 5 Smith, Chase 11 St. James 41-00.00 2 6 Grate, Trenton 10 Georgetown 40-05.00 1

7 Jonas, Ryan 11 Socastee 40-03.00 8 Brammer, Zach 11 St. James 37-09.00 9 Leak, Leonard 10 Georgetown 37-06.00

10 Knox, Tyler 10 Myrtle Beach 37-03.50 11 Vareen, Denerak 12 North Myrtle Bea 36-09.00 12 McFadden, Tyquan 11 Myrtle Beach 36-08.00 13 McFadden, Tarrence 11 Lake City 35-08.00 14 Finkley, Chris 11 Socastee 34-06.00 15 Myers, Jason 10 Georgetown 33-11.00 16 Graham, Kevin 12 Lake City 32-00.00 17 Edge, Tony 12 North Myrtle Bea 31-11.00 18 Armijo, Manuel 9 Myrtle Beach 31-04.00 19 Graham, Gerodie 9 North Myrtle Bea 24-05.00 20 York, Ryan 7 North Myrtle Bea 22-03.00

Event 13 Girls 4x800 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 North Myrtle Beach 'A' 11:04.14 10

1) Smith, Jamie 9 2) Goodyear, Breanna 8

3) Boyer, Jennifer 12 4) Jenerette, Benjamin 8

2 Lake City 'A' 11:08.50 8

1) Hickson, Victorious 10 2) Singletary, Brittany 9

3) Wilson, Kalia 10 4) Brown, Jacquea 11

3 St. James 'A' 11:15.73 6

1) Holmes, Tabatha 11 2) McAuliffe, Ashtyn 9

3) Johnson, Shannon 8 4) Douglas, Cynthia 9

4 Myrtle Beach High School 'A' 11:27.48 4

1) Hervig, Marybeth 9 2) Langdale, Faith 11

3) Helmig, Margaret 12 4) Thompson, Austin 11

Event 14 Boys 4x800 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Myrtle Beach High School 'A' 8:45.96 10

1) Montgomery, Javaun 12 2) Wilson, D'Andre 9

3) Montgomery, Jack 9 4) Goings Jr., Eric 10

2 Lake City 'A' 9:04.53 8

1) McKenzie, Arthur 10 2) Myers, Jalen 10

3) Thomas, Bryce 10 4) Graham, Rashad 10

3 St. James 'A' 9:20.65 6

1) Smalls, Rayshawn 11 2) Bullock, Tyler 12 3) Ahmed, Samson 12 4) Morrison, Corey 9

4 Socastee 'A' 9:34.18 4

1) Mai, Andrew 10 2) Poissan, Austin 9

3) Medeiros, Daniel 11 4) Powalie, Adam 9

5 North Myrtle Beach 'A' 9:46.44 2

1) Baker, Eric 9 2) Alger, Timothy 11

3) Jenerette, Christian 11 4) Green, Malcom 12

6 Georgetown 'A' 10:39.73

Event 15 Girls 100 Meter Hurdles ===================================================================

Name Year School Prelims H#

=================================================================== Preliminaries

1 Smalls, Monica 10 St. James 17.91q 1 2 Reed, Quawana 10 Georgetown 18.00q 1 3 Payen, Ashley 12 Socastee 18.18q 2 4 Vereen, India 8 Socastee 18.28q 2 5 Hickson, Victorious 10 Lake City 19.70q 1 6 Foriest, Enita 7 Socastee 19.82q 2 7 Faehr, Desiray 10 Myrtle Beach 20.17q 2 8 Edge, Ingrid 8 North Myrtle Bea 20.55q 1 9 Lazarus, Jordan 12 Myrtle Beach 20.64 2

10 Greene, Brittany 12 North Myrtle Bea 20.85 1 11 Brown, Chrystal 11 Georgetown 20.92 2 12 Vogel, Cameron 11 North Myrtle Bea 23.30 1

Event 15 Girls 100 Meter Hurdles =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Smalls, Monica 10 St. James 17.78 10 2 Reed, Quawana 10 Georgetown 18.02 8 3 Payen, Ashley 12 Socastee 18.06 6 4 Edge, Ingrid 8 North Myrtle Bea 19.29 4 5 Vereen, India 8 Socastee 19.30 2 6 Hickson, Victorious 10 Lake City 19.80 1

7 Foriest, Enita 7 Socastee 20.04 8 Faehr, Desiray 10 Myrtle Beach 20.26

Event 16 Boys 110 Meter Hurdles ===================================================================

Name Year School Prelims H#

=================================================================== Preliminaries

1 Welsh, Ryan 9 St. James 16.64q 1 2 Taylor, Vincent 10 North Myrtle Bea 16.99q 2 3 Gunter, Sedrick 12 Lake City 18.90q 1 4 Curtis, William 10 St. James 19.26q 2 5 Allman, Patrick 12 Socastee 19.59q 2 6 Johnson, Brian 12 Socastee 19.67q 2 7 Johnson, Tevin 10 Georgetown 19.69q 1 8 Livingston, Joseph 10 North Myrtle Bea 19.99q 1 9 Knowlin, Mandrik 10 Georgetown 20.06 2

10 Prailleau, Chris North Myrtle Bea 21.47 1 11 Chatfield, Matt 9 Socastee 21.48 2 -- Stapelton, Ben 12 St. James DQ 2

Event 16 Boys 110 Meter Hurdles =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Welsh, Ryan 9 St. James 16.42 10 2 Taylor, Vincent 10 North Myrtle Bea 16.75 8 3 Gunter, Sedrick 12 Lake City 17.40 6 4 Johnson, Tevin 10 Georgetown 19.28 4 5 Curtis, William 10 St. James 19.53 2 6 Johnson, Brian 12 Socastee 19.70 1

7 Allman, Patrick 12 Socastee 19.83

-- Stapelton, Ben 12 St. James DQ

Event 17 Girls 100 Meter Dash ===================================================================

Name Year School Prelims H#

=================================================================== Preliminaries

1 Harts, Priscilla 11 Myrtle Beach 12.55q 1 2 Thompson, Qwontajah 11 Myrtle Beach 13.15q 2 3 Reed, Quawana 10 Georgetown 13.59q 1 4 McDonald, Taylor 10 St. James 13.88q 3 5 McClam, Jasmine 9 Lake City 13.98q 2 6 Livingston, Candace 9 Georgetown 14.07q 2 7 Dixon, Hunter 10 Myrtle Beach 14.22q 3 8 Bradley, Lauren 9 St. James 14.30q 1 9 Crutchfield, Cameron 9 Myrtle Beach 14.45 2

10 Dewitt, Venyka 10 North Myrtle Bea 14.46 2 11 Montiegel, Megan 10 St. James 14.63 3 12 Vereen, India 8 Socastee 14.68 3 13 Greene, Brittany 12 North Myrtle Bea 15.00 2 14 Hanna, Chanell 12 Lake City 15.77 2

Event 17 Girls 100 Meter Dash =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Harts, Priscilla 11 Myrtle Beach 12.64 10 2 Thompson, Qwontajah 11 Myrtle Beach 12.94 8 3 McDonald, Taylor 10 St. James 13.65 6 4 McClam, Jasmine 9 Lake City 13.70 4 5 Reed, Quawana 10 Georgetown 13.76 2 6 Livingston, Candace 9 Georgetown 13.82 1

7 Dixon, Hunter 10 Myrtle Beach 13.99 8 Bradley, Lauren 9 St. James 14.30

Event 18 Boys 100 Meter Dash ===================================================================

Name Year School Prelims H#

=================================================================== Preliminaries

1 Carson, Shon 11 Lake City 11.19q 3 2 Robinson, Sheldon 12 Lake City 11.33q 1 3 English, Tanner 11 St. James 11.34q 1 4 McFadden, Anthony 9 Lake City 11.53q 2 5 Ford, Daquan 11 Myrtle Beach 11.62q 3 6 Cox, Dashawn 11 St. James 11.67q 2 7 Waldroup, Stoan 12 Socastee 11.71q 2 8 Evans, Travis 11 North Myrtle Bea 11.73q 3 9 Heidt, Kyle 11 St. James 11.76 3

10 Canteen, Christian 11 Georgetown 11.90 1 11 Chestnut, Isaiah 11 Myrtle Beach 11.95 1 12 Thomas, Keyshawn 11 Lake City 11.96 3 13 Chestnut, Kerry 10 Myrtle Beach 12.06 3 14 Wright, Justin 10 Georgetown 12.24 2 15 Lewis, Bashawn 12 North Myrtle Bea 12.30 2 16 Nesmith, Pierre 11 Georgetown 12.44 1 17 Tucker, Tarik 9 Georgetown 12.54 1 18 Williams, Delonzo 8 North Myrtle Bea 12.64 1

Event 18 Boys 100 Meter Dash =======================================================================

Name Year School Finals Points

======================================================================= Finals

1 Carson, Shon 11 Lake City 11.16 10 2 Robinson, Sheldon 12 Lake City 11.26 8 3 McFadden, Anthony 9 Lake City 11.41 6 4 English, Tanner 11 St. James 11.44 4 5 Waldroup, Stoan 12 Socastee 11.47 2 6 Evans, Travis 11 North Myrtle Bea 11.48 1

7 Cox, Dashawn 11 St. James 11.55 8 Ford, Daquan 11 Myrtle Beach 11.64

Event 19 Girls 1600 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Jenerette, Benjamin 8 North Myrtle Bea 5:52.67 10 2 McAuliffe, Ashtyn 9 St. James 6:17.29 8 3 Holmes, Tabatha 11 St. James 6:18.94 6 4 Hervig, Marybeth 9 Myrtle Beach 6:37.26 4 5 Thompson, Austin 11 Myrtle Beach 6:40.29 2 6 Kahn, Elizabeth 10 Myrtle Beach 6:42.10 1

7 Young, Maggie 12 North Myrtle Bea 6:48.86 8 McCray, Jarrett 8 North Myrtle Bea 6:50.91 9 Zeitler, Taylor 9 St. James 6:56.87

10 Hillegass, Brittani 8 Socastee 7:31.19 11 Hanna, Selena 7 Lake City 7:31.23 12 Johnson, Shannon 8 St. James 7:33.42 13 Parker, Mateka 10 North Myrtle Bea 7:46.74 14 Quick, Ashlee 7 Socastee 8:06.20

Event 20 Boys 1600 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Goings Jr., Eric 10 Myrtle Beach 4:50.09 10 2 Livingston, Sammy 12 Georgetown 4:58.09 8 3 Ahmed, Samson 12 St. James 5:04.60 6 4 Morrison, Corey 9 St. James 5:08.12 4 5 Myers, Jalen 10 Lake City 5:09.75 2 6 Montgomery, Javaun 12 Myrtle Beach 5:10.27 1

7 Silvestri, Nickalus 9 Myrtle Beach 5:16.45 8 McCleary, Xzavier Lake City 5:22.13 9 Bullock, Tyler 12 St. James 5:24.64

10 Poissan, Austin 9 Socastee 5:27.59 11 Dilisio, Nicholas 9 North Myrtle Bea 5:28.19 12 Gamble, Nathan 11 Lake City 5:45.32 13 Utz, Tristian 7 North Myrtle Bea 5:51.61 14 Jenerette, Christian 11 North Myrtle Bea 5:51.66 15 Powalie, Adam 9 Socastee 5:59.69 16 McCord, Cory 8 North Myrtle Bea 6:00.88 17 Simmons, Stradazarr Georgetown 6:02.07

Event 21 Girls 4x100 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Georgetown 'A' 52.79 10

1) Reed, Quawana 10 2) Pieterse, Andrea 11

3) Benson, Shantel 10 4) Livingston, Candace 9

2 Lake City 'A' 53.93 8

1) Hanna, Chanell 12 2) Brown, Jacquea 11

3) McClam, Jasmine 9 4) Hickson, Victorious 10

3 St. James 'A' 54.00 6

1) Bradley, Lauren 9 2) Montiegel, Megan 10 3) Brooks, Raven 8 4) McDonald, Taylor 10

4 Socastee 'A' 54.56 4

1) Box, Brianna 12 2) Smith, Lisa 12

3) Burgess, Kelsey 12 4) Payen, Ashley 12

5 Myrtle Beach High School 'A' 54.89 2

1) Sanders, Cody 10 2) Helmig, Margaret 12

3) Dixon, Hunter 10 4) Crutchfield, Cameron 9

6 North Myrtle Beach 'A' 55.08

1) Dewitt, Venyka 10 2) Greene, Brittany 12

3) Vogel, Cameron 11 4) Chestnut, Sharissa 10

Event 22 Boys 4x100 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 St. James 'A' 43.33 10

1) Duncan, Donald 12 2) Heidt, Kyle 11

3) Cox, Dashawn 11 4) English, Tanner 11

2 Lake City 'A' 43.64 8

1) McFadden, Anthony 9 2) Robinson, Sheldon 12

3) Thomas, Keyshawn 11 4) Carson, Shon 11

3 Myrtle Beach High School 'A' 43.78 6

1) Chestnut, Isaiah 11 2) Wilson, D'Andre 9

3) Sumpter, Donte 11 4) Ford, Daquan 11

4 Georgetown 'A' 44.42 4

1) Wright, Justin 10 2) Coachman, Shaheem 10 3) Nesmith, Pierre 11 4) Geathers, Devante 10

5 North Myrtle Beach 'A' 44.76 2

1) Evans, Travis 11 2) Lewis, Bashawn 12

3) Pratt, Robert 12 4) Pressley, Jordan 10

Event 23 Girls 800 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Jenerette, Benjamin 8 North Myrtle Bea 2:33.41 10 2 Thompson, Qwontajah 11 Myrtle Beach 2:33.58 8 3 Holmes, Tabatha 11 St. James 2:41.21 6 4 Helmig, Margaret 12 Myrtle Beach 2:46.70 4 5 McAuliffe, Ashtyn 9 St. James 2:50.02 2 6 Kahn, Elizabeth 10 Myrtle Beach 2:55.12 1

7 Johnson, Shannon 8 St. James 2:56.70 8 Goodyear, Breanna 8 North Myrtle Bea 3:00.37 9 Langdale, Faith 11 Myrtle Beach 3:01.25

10 Singletary, Brittany 9 Lake City 3:03.11 11 Johnson, Danisha 10 North Myrtle Bea 3:06.99

Event 24 Boys 800 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Goings Jr., Eric 10 Myrtle Beach 2:01.69 10 2 Livingston, Sammy 12 Georgetown 2:02.55 8 3 Graham, Rashad 10 Lake City 2:13.87 6 4 Morrison, Corey 9 St. James 2:14.24 4 5 McKenzie, Arthur 10 Lake City 2:15.22 2 6 Myers, Jalen 10 Lake City 2:18.72 1

7 Green, Malcom 12 North Myrtle Bea 2:19.43 8 Smalls, Rayshawn 11 St. James 2:22.47 9 Feagin, Matt 10 St. James 2:25.34

10 Poissan, Austin 9 Socastee 2:26.99 11 Jenerette, Christian 11 North Myrtle Bea 2:27.11 12 Brewer, Torrian 9 Myrtle Beach 2:32.17 13 Benkandil, Moshe 9 Myrtle Beach 2:33.22 14 Fitzpatrick, Micheal 11 Socastee 2:38.02 15 Powalie, Adam 9 Socastee 2:38.54 16 Windley, Deion 9 Georgetown 2:45.38

Event 25 Girls 400 Meter Hurdles ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Maher, Marisa 10 North Myrtle Bea 1:11.81 1 10 2 Smalls, Monica 10 St. James 1:17.32 1 8 3 Lazarus, Jordan 12 Myrtle Beach 1:18.12 1 6 4 Reed, Quawana 10 Georgetown 1:18.94 1 4 5 Keith, Tyneia 10 Georgetown 1:20.71 1 2 6 Edge, Ingrid 8 North Myrtle Bea 1:21.36 2 1

7 Faehr, Desiray 10 Myrtle Beach 1:22.13 1 8 LaPierre, Kayla 11 North Myrtle Bea 1:22.52 1 9 Richardson, Sharonda 10 Georgetown 1:24.69 2

10 Burns, Shannon 9 Socastee 1:26.73 2 11 Foriest, Enita 7 Socastee 1:31.18 2

Event 26 Boys 400 Meter Hurdles ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Gunter, Sedrick 12 Lake City 1:01.64 1 10 2 Montgomery, Jack 9 Myrtle Beach 1:01.70 1 8 3 Stapelton, Ben 12 St. James 1:03.20 1 6 4 Scott, Marshawn 10 North Myrtle Bea 1:05.91 1 4 5 Allman, Patrick 12 Socastee 1:06.02 1 2 6 Knowlin, Mandrik 10 Georgetown 1:07.10 2 1

7 Taylor, Vincent 10 North Myrtle Bea 1:07.20 1 8 Cooper, Tyrone 9 Myrtle Beach 1:07.27 2 9 Welsh, Ryan 9 St. James 1:07.93 1

10 Coleman, Devonaire 11 Georgetown 1:08.90 2 11 Chatfield, Matt 9 Socastee 1:09.17 2 12 McCleary, Xzavier Lake City 1:11.50 2 13 Wells, Larry 10 Georgetown 1:11.62 2 14 Love, Jake 10 Socastee 1:12.76 3 15 Babcock, Joe St. James 1:12.98 2 16 Curtis, William 10 St. James 1:16.13 3 17 Prailleau, Chris North Myrtle Bea 1:17.43 1

Event 27 Girls 200 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Harts, Priscilla 11 Myrtle Beach 26.02 1 10 2 Thompson, Qwontajah 11 Myrtle Beach 27.83 2 8 3 Crutchfield, Cameron 9 Myrtle Beach 28.97 2 6 4 Dixon, Hunter 10 Myrtle Beach 29.10 1 4 5 Brown, Chella 10 North Myrtle Bea 29.39 1 2 6 Benson, Shantel 10 Georgetown 29.78 1 1

7 Campos, Jesse 10 St. James 30.57 1 8 McCray, Kiara 10 Georgetown 31.42 2 9 Greene, Brittany 12 North Myrtle Bea 31.91 2

10 Felder, Brittany 12 Lake City 33.65 1 11 Richardson, Sharonda 10 Georgetown 33.68 2

Event 28 Boys 200 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Carson, Shon 11 Lake City 23.35 1 10 2 English, Tanner 11 St. James 23.42 1 8 3 Sumpter, Donte 11 Myrtle Beach 23.61 1 6 4 Cox, Dashawn 11 St. James 23.81 1 4 5 Robinson, Sheldon 12 Lake City 23.91 3 2 6 Waldroup, Stoan 12 Socastee 23.93 3 1

7 Chestnut, Isaiah 11 Myrtle Beach 24.78 1 8 Smith, Sajahra 10 Georgetown 24.91 2 9 Evans, Travis 11 North Myrtle Bea 24.93 2

10 Canteen, Christian 11 Georgetown 24.94 2 11 Chestnut, Kerry 10 Myrtle Beach 25.18 2 12 Fulmore, Julian 10 Lake City 25.32 3 13 Geathers, Devante 10 Georgetown 25.46 2 14 McFadden, Anthony 9 Lake City 27.70 1

Event 29 Girls 3200 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Jenerette, Benjamin 8 North Myrtle Bea 13:28.27 10 2 Hervig, Marybeth 9 Myrtle Beach 14:15.13 8 3 McAuliffe, Ashtyn 9 St. James 14:20.31 6 4 Thompson, Austin 11 Myrtle Beach 14:43.37 4 5 Young, Maggie 12 North Myrtle Bea 15:37.13 2 6 Zeitler, Taylor 9 St. James 15:44.25 1

7 Douglas, Cynthia 9 St. James 16:05.64 8 McCray, Jarrett 8 North Myrtle Bea 16:29.66 9 Merrill, Lisa 12 North Myrtle Bea 16:47.52

10 Hillegass, Brittani 8 Socastee 18:00.81 11 Johnson, Shannon 8 St. James 18:09.47 12 Quick, Ashlee 7 Socastee 18:46.79

Event 30 Boys 3200 Meter Run =======================================================================

Name Year School Finals Points

=======================================================================

1 Montgomery, Javaun 12 Myrtle Beach 11:15.38 10 2 Ahmed, Samson 12 St. James 11:25.75 8 3 Silvestri, Nickalus 9 Myrtle Beach 11:33.49 6 4 Smith, John 11 St. James 11:53.00 4 5 Bullock, Tyler 12 St. James 11:55.98 2 6 Dennis, Chris 11 Socastee 12:14.70 1

7 Medeiros, Daniel 11 Socastee 12:36.80 8 Dilisio, Nicholas 9 North Myrtle Bea 13:11.56 9 Mai, Andrew 10 Socastee 13:46.63

10 McCord, Cory 8 North Myrtle Bea 13:54.30 11 Benkandil, Moshe 9 Myrtle Beach 14:29.14 12 Robinson, Isaiah 8 Lake City 15:09.69 13 Simmons, Stradazarr Georgetown 17:24.18

Event 31 Girls 4x400 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 North Myrtle Beach 'A' 4:27.74 10

1) Taylor, Brianna 10 2) Brown, Chella 10 3) Miller, Ashley 11 4) Maher, Marisa 10

2 Myrtle Beach High School 'A' 4:27.84 8

1) Langdale, Faith 11 2) Crutchfield, Cameron 9

3) Dixon, Hunter 10 4) Helmig, Margaret 12

3 St. James 'A' 4:36.54 6

1) Smalls, Monica 10 2) Brooks, Raven 8

3) Bradley, Lauren 9 4) Campos, Jesse 10

4 Georgetown 'A' 4:48.55 4

1) Pieterse, Andrea 11 2) Richardson, Sharonda 10

3) Keith, Tyneia 10 4) Livingston, Candace 9

Event 32 Boys 4x400 Meter Relay =======================================================================

School Finals Points

=======================================================================

1 Myrtle Beach High School 'A' 3:30.36 10

1) Wilson, D'Andre 9 2) Sumpter, Donte 11

3) Goodman, Dallas 11 4) Goings Jr., Eric 10

2 North Myrtle Beach 'A' 3:37.04 8

1) Pressley, Jordan 10 2) Pratt, Robert 12

3) Green, Malcom 12 4) Alger, Timothy 11

3 St. James 'A' 3:37.97 6

1) Smalls, Rayshawn 11 2) Morrison, Corey 9

3) Cox, Dashawn 11 4) Pryor, Geoffrey 12

4 Lake City 'A' 3:42.11 4

1) Cooper, Martin 11 2) Butler, Dayshawn 11

3) Burgess, Decharles 11 4) Graham, Rashad 10

5 Georgetown 'A' 3:46.33 2

1) Coachman, Shaheem 10 2) Wright, Justin 10 3) Livingston, Sammy 12 4) Johnson, Jadia 12

6 Socastee 'A' 4:08.58

1) Fitzpatrick, Micheal 11 2) Chatfield, Matt 9

3) Allman, Patrick 12 4) Beale, Kyle 10

Event 33 Girls 400 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Harts, Priscilla 11 Myrtle Beach 57.79 1 10 2 Campos, Jesse 10 St. James 1:04.97 1 8 3 Brown, Chella 10 North Myrtle Bea 1:05.97 1 6 4 Smith, Lisa 12 Socastee 1:06.10 1 4 5 Miller, Ashley 11 North Myrtle Bea 1:06.86 1 2 6 Boyer, Jennifer 12 North Myrtle Bea 1:07.17 1 1

7 Taylor, Brianna 10 North Myrtle Bea 1:07.73 1 8 Livingston, Candace 9 Georgetown 1:08.08 2 9 Pieterse, Andrea 11 Georgetown 1:08.30 2

10 Wilson, Kalia 10 Lake City 1:09.66 2 11 Langdale, Faith 11 Myrtle Beach 1:09.82 1 12 McClam, Jasmine 9 Lake City 1:11.60 2 13 Manning, Nefertari 11 Georgetown 1:16.43 2 14 Felder, Brittany 12 Lake City 1:19.82 2

Event 34 Boys 400 Meter Dash ==========================================================================

Name Year School Finals H# Points

==========================================================================

1 Wilson, D'Andre 9 Myrtle Beach 50.78 1 10 2 Sumpter, Donte 11 Myrtle Beach 52.59 1 8 3 Johnson, Jadia 12 Georgetown 53.47 1 6 4 Smalls, Rayshawn 11 St. James 53.76 1 4 5 Cooper, Martin 11 Lake City 53.95 1 2 6 Pryor, Geoffrey 12 St. James 55.46 1 1

7 Smith, Dylan 11 Socastee 55.92 1 8 Burgess, Decharles 11 Lake City 56.05 2 9 Tucker, Joe 9 St. James 56.80 2

10 Pratt, Robert 12 North Myrtle Bea 57.06 1 11 Lewis, Bashawn 12 North Myrtle Bea 57.32 2 12 Smith, Sajahra 10 Georgetown 58.16 3 13 Baldridge, Matt 10 Socastee 58.63 3 14 Tucker, Tarik 9 Georgetown 59.41 3 15 McClam, Quin 11 Lake City 1:00.49 3 16 Brown, Marquise 8 Lake City 1:01.91 2 17 Windley, Deion 9 Georgetown 1:02.21 3

Women - Team Rankings - 17 Events Scored

===============================================================================

1) St. James 137 2) Myrtle Beach High School 118 3) North Myrtle Beach 110 4) Lake City 56 5) Georgetown 55 6) Socastee 40

Men - Team Rankings - 17 Events Scored

===============================================================================

1) Myrtle Beach High School 147 2) St. James 136 3) Lake City 119 4) Georgetown 66 5) North Myrtle Beach 35 6) Socastee 20